top of page

Розумна фізкультура
Проєкт «Родинні перемоги: Famyli victory» - моніторинг рівня сформованості рухової та здоров’язбережувальної компетентності дітей 4-6 років за участю батьків.
В.В. Ганчева, О.М. Подріз (м. Запоріжжя – 2024 р.)
Проєкт є першою спробою простежити рівень сформованості рухової та здоров’язбережувальної компетентності дітей у дистанційному форматі навчання.
Методологія комплексної оцінки розвитку дитини, інструментарії та критерії оцінки спираються на принцип цілісності розвитку дитини. Дуже важливою є інформація про певні досягнення дитини від батьків, які беруть активну участь в моніторингу та є її активними учасниками й виконують функції тренерів, амбасадорів, провідників між педагогами та дитиною, що проводять родинний моніторинг та фіксують результати. Також відбувається дослідження адекватності та ефективності освітньої інформації, яка регулярно надається учасникам освітнього процесу згідно з режимом дня та розкладу занять з фізичної культури в дистанційному форматі навчання.
Зміст педагогічного дослідження передбачає, що за допомогою обраних засобів фізичної культури, тобто компетентнісно - орієнтованих рухових завдань з обов’язковою участю батьків, визначається рівень сформованості рухової та здоров’язбережувальної компетентностей дітей дошкільних закладів. Також проводиться фіксування результатів особистісних досягнень малюків при виконанні чотирьох рухових завдань, направлених на розвиток певних фізичних якостей, здібностей та компетентностей, за певний проміжок часу, зокрема протягом місяця.
Учасниками Проєкту стали діти 4-6 років та один з членів їх родини, який незмінний впродовж всього терміну дії Проєкту.
Для організації педагогічного дослідження ми розробили чотири компетентнісно - орієнтованих рухових завдання у вигляді тестів, які проводяться в домашніх умовах, за участю батьків та не потребують спеціального спортивного інвентарю, його роль виконують чисті та безпечні побутові речі.
Педагогічне дослідження «Родинні перемоги / FAMILY VICTORI» проводиться у два тури. В першому турі необхідно обрати один вільний від роботи день, коли більшість з членів родини знаходяться вдома. Щодо підвищення вмотивованості дитини до виконання тестів, то долучатися можуть всі бажаючи члени родини. Але, для отримання об’єктивних даних, вирішено фіксувати результати лише одного дорослого та дитини. Всі інші члени родини мають змогу взяти участь у виконанні рухових дій у якості «групи підтримки», а це, безперечно, надає можливість налагодити більш міцні комунікативні зв’язки в родині.
Враховуючи рекомендації наукової та спеціальної літератури, педагогічне дослідження вирішено проводити у формі гри. Саме ігрова діяльність є провідною діяльністю дітей дошкільного віку, де встановлюються й фіксуються власні рекорди кожного учасника тестування.
Протягом місяця, між початковим і наступним визначенням результатів, основною умовою є регулярне виконання всіх щоденних видів рухової активності, що виконується дітьми. Такий своєрідний «Марафон здоров’я» пропонується інструкторами з фізичної культури, які долучені до Проєкт. В другому турі педагогічного дослідження види дослідження повторюються та фіксуються в розробленій Goole формі.
Згідно з Базовим компонентом наприкінці педагогічного дослідження проводиться аналіз результатів впливу і визначається рівень сформованості рухової та здоров’язбережувальної компетентностей на поточний час. Також визначається якість надання освітньої інформації з фізичної культури в дистанційному форматі навчання.




bottom of page